İletişim ve Sipariş İçin: (0212) 446 5958
Düğün Yemeği Fiyatları ve Kalitesi
İletişim ve Sipariş İçin: (0212) 446 5958

Ramazan bitiyor ve yaz geliyor. Tabi ki de bu demek oluyor ki düğün mevsimi de kapıda. İşte iki ailenin bu en mutlu günün süsleyecek temel kalemlerden biri de düğünde misafirlere ne ikram edeceğiniz sorusudur. Özellikle üçüncü sayfa haberlerine çıkmak istemiyorsanız elbette ki bu konuda titiz davranacaksınız. Ancak bazen riske girmeyip düğünde kola ve kuru pasta dağıtmak da pratik bir çözüm olabiliyor. Yine de siz konuklara daha imtiyazlı davranmak istiyorsanız düğün yemeği fiyatları konusunda şimdiden bir araştırma yapsanız iyi olur.

İlk olarak düğün yemeği fiyatları kaliteye göre artar ya da azalır. Unutmayın ki kalite ucuza olmadığı gibi gereksiz de değildir. Hele ki kalabalık bir gurubu ağırlıyorsanız kalite ve temizlik ilk önceliğiniz olmalı.

  • İkinci konu ise genelde ilk öncelik olan menü de ne olduğu sorusudur. Tüm bunlar elbette önemlidir ancak kalitesiz olduktan sonra ne ikram edeceğinizin çok da bir anlamı olmayacaktır. Misafirlerinizin ağzında güzel bir tat bırakmak bir yana onları rahatsız ettikten sonra düğünün tadını pek alamayabilirsiniz.
  • Bir diğer önemli konu da düğün yemeği yapan yerin hijyene ne kadar önem verdiği ile ilgilidir. Sonuçta temizlik için kullanılan bir malzeme ve eleman olacaktır. Bunlar da elbette ki maliyet doğuracak.
  • Üçüncü konu da serviste bitiyor. Yemeği kim nasıl servis edecek. Elbette yemeği siz gençlerle halledecekseniz garson maliyetinden düşmüş olacaksınız.
  • Hatta ailede bunu gönüllü yapacak birileri varsa kepçeci maliyetinden de düşebilirsiniz. Sonuçta yemek firmaları o düğün için ayrıca bir eleman çalıştırıp ona da bir ödeme yapacak. Eğer bu şekilde çalışacaksanız işiniz daha kolay olacaktır.
  • Yemeği firma getirecek size teslim edecek sonrasında ise boşları alıp gidecek.
Düğün Yemeği Fiyatları Hangi Aralıkta Olur?

Tüm bunları da göz önüne alırsanız düğün yemeği fiyatları 10 TL’den başlar. Menünün içeriğine göre bu fiyat artar. Ayrıca et ya da tavuk kullanımı, menü yanında sunulan ek hizmetler (mesela tabak, kaşık, su gibi malzemeler) bu fiyatı arttıracaktır. Ortalama 13 – 15 TL arasında ortalama bir düğün yemeği menüsü alabilirsiniz.